lut 12

Dzisiaj wpis na temat równouprawnienia kobiet i mężczyzn. Kwestię tą można przypisać pod analizę psychiki kobiet – ponieważ wszelkie uprzedzenia i poglądy mają związek z psychiką, nastawieniem, przekonaniami, które są nam wpajane przez matki, babcie itp. Wszyscy mówią i piszą o dyskryminacji kobiet. Czy tak jest? Czy mężczyzna rzeczywiście jest uprzywilejowany? Czy twierdzenie, że facet to świnia jest uzasadnione?

Jak to jest z dyskryminacją? Równouprawnienie kobiet i mężczyzn w Polsce dotyczy tylko kobiet – faceci za to jak byli tak są nadal dyskryminowani. Szokujące? Nieprawdziwe? Popełnię pewną analizę:

Sytuacja 1:

Sytuacja Kobieta kupuje n-tą torebkę lub n-te szpilki. Facet kupuje konsolę do gier.
Interpretacja Kobieta ma prawo kupić sobie coś dla siebie. Facet znowu kupuje jakiś dziecinny/niepotrzebny gadżet.

Sytuacja 2:

Sytuacja Kobieta rozstaje się z partnerem. Facet rozstaje się z partnerką.
Interpretacja Kobieta nie była odpowiednio kochana, ma prawo szukać szczęścia w innym związku. Mężczyzna to świnia, znowu złamał serce.

Sytuacja 3:

Sytuacja Kobieta chce zabierać dzieci przy rozwodzie. Mężczyzna zabierać dzieci przy rozwodzie.
Interpretacja Dzieci będą mieć lepiej z matką, nawet jeśli jest bardzo niedoskonała. Mężczyzna powinien płacić alimetny a nie wychowywać dzieci, nawet jeśli matka pozostawia wiele do życzenia.

Sytuacja 4:

Sytuacja Kobieta długo nie znajduje sobie nowego partnera po poważnym związku. Mężczyzna długo nie znajduje nowej partnerki po poważnym związku.
Interpretacja Kobieta bardzo go kochała i potrzebuje więcej czasu. Mężczyzna jest nieudacznikiem, nie potrafi się pozbierać.

Sytuacja 5:

Sytuacja Kobieta wychodzi na spotkanie z koleżankami. Mężczyzna wychodzi z kumplami oglądnąć mecz.
Interpretacja Kobieta potrzebuje kontaktu z innymi. Jej czas z koleżankami jest bardzo ważny. Facet marnuje czas, powinien bardziej praktycznie wykorzystywać czas, nie z kolegami.

To tylko kilka przykładów. Chyba widać różnice w psychice i postrzeganiu płci. Niby to kobiety są dyskryminowane, ale mężczyźni, faceci, chłopcy wcale nie mają łatwo. Jest mnóstwo stereotypów i pewnych oczekiwań społeczeństwa, które dyskryminują mężczyzn. Jestem ciekaw jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

W niedalekiej przyszłości poruszę ponownie kwestię dyskryminacji i równouprawnienia kobiet i mężczyzn.

Podziel się z innymi:
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Add to favorites
 • Wykop

napisane przez Luki
Tagi: , , , ,


2 Responses to “Równouprawnienie kobiet i mężczyzn”

 1. 1. Przyszła mama Says:

  Niestety nie mogę zgodzić się z Twoją teorią. Wszak może i przytoczone (dość jaskrawe) przykłady, po części są prawdziwe to jednak może zwrócił być uwagę na nieco mniej korzystne dla kobiet aspekty z życia. Doskonałym przykładem jest chociażby ciąża i pojawienie się na świecie dziecka. Mężczyzna wyłącznie przygląda się całej sytuacji, natomiast kobieta aktywnie bierze udział zarówno w narodzinach jak i życiu dziecka od poczęcia. A co następuje po porodzie. Kobieta musi dochodzić do siebie po ciężkim wysiłku, w perspektywie wielu miesięcy nowej odpowiedzialności jaka na niej będzie spoczywać (karmienie, przepieranie, kompanie itd.), a co robi mężczyzna w dniu narodzin… oczywiście idzie na piwo… :)

 2. 2. Luki Says:

  To zależy od faceta, czy pójdzie na piwo czy nie. Owszem kobiety rodzą i mają przez to pewne obowiązki, nie zapominajmy jednak, że facet wtedy też ma obowiązki w postaci zarabiania na rodzinę i pomoc w wychowywaniu maleństwa. Musi się też dostosować do nowych warunków. Tutaj chodzi o dyskryminację a nie pewne rzeczy, które wynikają z biologii. Wszakże chyba nie twierdzisz, że można ostrzej facetów traktować tylko przez to, że nie rodzą dzieci? Na marginesie dodam, że według badań wynika, że niemal 30% mężczyzn wychowuje nie swoje dzieci w całkowitej niewiedzy ;)

Leave a Reply

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia