sty 21

Wiek Internetu moim zdaniem jest wiekiem ludzi którzy się „znają” a tak na prawdę są sobie obcy. Szybciej próbujemy zawierać znajomości przez Internet niż w realnym świecie. Ciężko jest podejść do obcych osób, które po prostu stoją na ulicy, z kolei obecne zabawy raczej nie przypominają zabaw w remizie, gdzie można było się pobawić jak i porozmawiać ze znajomymi znajomych. Cóż w takim razie zrobić? Może spróbować speed dating, czyli tak zwanych szybkich randek?

Ostatnio mnie natchnęło to zjawisko. Kiedyś zdarzyło mi się przeczytać o speed dating. Funkcjonowało to jako moda na zachodzie. Jak to w życiu bywa, już można bez większych problemów znaleźć tego typu atrakcje w polskich miastach. Akurat jakiś czas temu miałem okazję być na uczelni wyższej i na korytarzu zobaczyłem plakat – tak właśnie trafiłem na trop szybkich randek.

Niewtajemniczonym już tłumaczę na czym polegają owe randki. Organizator robi zapisy – na spotkanie przychodzi tyle samo kobiet i mężczyzn. Jedna z płci siada do stolików, natomiast druga płeć dosiada się. Każda osoba ma kartki, na których mają napisane imiona uczestników płci przeciwnej, by zanotować informację czy chciałoby się daną osobę bardziej poznać czy nie. Organizatorzy następnie uruchamiają stoper – osoby przy stoliku mają około 5 minut na rozmowę. Gdy czas upłynął, następuje przesiadka do kolejnego stolika i kolejne minuty na rozmowę. Po zakończeniu spotkania organizator zbiera kartki i sprawdza czy są zgodności co do chęci zapoznania się. Następnego dnia, jeśli jakieś osoby zakreśliły się wzajemnie otrzymują od organizatorów dane kontaktowe.

Będę chciał wypróbować taką formę kontaktu, ciekaw jestem czy ktoś z czytających miał już z taką formą poznawania ludzi kontakt. Na pewno nie nastawiam się na spotkanie w ramach speed dating jakiegoś uczucia lub znalezienia kogoś na seks. Uważam że szybkie randki to dobry sposób na zmniejszenie nieśmiałości, poprawę umiejętności rozmowy z obcymi oraz takie doświadczenie może podnieść wiarę we własne umiejętności. Gdy się wybiorę na tego typu spotkanie to potraktuje je jako szkolenie :)

Zapraszam do komentowania :)

Podziel się z innymi:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Add to favorites
  • Wykop

napisane przez Luki
Tagi: , ,


One Response to “Speed dating – Szybkie randki”

  1. 1. Dev Says:

    hmmm , w czasie tak zwanego speed dating niewiele dowiesz się o interesującej Cię kobiecie. Moim skromnym zdaniem to dosyć płytka forma poznawania osób.

Leave a Reply

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia