sty 21

Każdy chyba zna słowa:

„Cogito ergo sum.”
Myślę, więc jestem.

Kartezjusz

Tak sobie myślę że XXI wiek przeczy tym słowom. XXI wiek prócz Internetu, który służy w dużej mierze jako porno-medium daje nam takie coś jak portale społecznościowe.

Wiele milionów polaków nie wyobraża sobie życia bez takich serwisów jak nasza-klasa, ostatnio jest boom na facebook’a, który jest fenomenem na skalę światową. Tysiące ludzi korzysta z portali randkowych – szukając drugiej połówki, seksu, zabawy. Wręcz kiedyś usłyszałem powiedzonko:

Jeśli nie masz konta na naszej-klasie to nie istniejesz.

To było jakiś czas temu, więc sądzę że ten tekst funkcjonuje w kontekście innego portalu. Większość ludzi lansuje się przez Internet, zamiast zająć się życiem realnym to przesiadują przed komputerem i myślą co komu się udało, co zrobić by innym zaimponować. Zamiast dbać o prawdziwe relacje z choćby dwiema czy pięcioma osobami, ludzie żyją w wirtualnej iluzji trzystu znajomych. XXI wiek funduje nam miasta pełne mieszkańców, gdzie nikt nikogo nie zna oraz utopię bycia cool w Internecie.

Technologie informatyczne są chyba poniekąd jak dynamit – zostały stworzone z dobrych pobudek, niestety dynamit zafundował destrukcję a Internet samotność i oderwanie od rzeczywistości, której większość osób nie chce dostrzec.

Jeśli macie jakieś swoje przemyślenia w tym temacie to zapraszam do komentowania.

Podziel się z innymi:
  • Facebook
  • Twitter
  • Google Bookmarks
  • Add to favorites
  • Wykop

napisane przez Luki
Tagi: ,


Leave a Reply

i3Theme sponsored by Top 10 Web Hosting and Hosting in Colombia